29/11/2021

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Listopad jest miesiącem, w którym odbywają się uroczystości rocznicowe odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie naszej szkoły przypomnieli nam jak toczyły się losy Rzeczypospolitej pod zaborami aż do odzyskania niepodległości, historie opowiedzianą wierszem i piosenką. Uczniowie w trakcie apelu odśpiewali też wspólnie pieśń legionową „Maszerują strzelcy” oraz pieśń podziemnej opozycyjnej solidarności „Mury”. Uroczystość uświetniły występy naszych uczniów. Błażej wykonał kilka utworów na gitarze a Kalina zagrała na skrzypcach „O mój rozmarynie”. Na koniec Pani dyrektor Katarzyna Bartczak przypomniała zebranym czym jest wolność oraz podziękowała wszystkim za przygotowanie uroczystości.

Nie obyło się bez niespodzianki. Naszej Pani Dyrektor młodzież złożyła życzenia i wręczyła bukiet kwiatów z okazji jej imienin, po czym cała społeczność szkolna odśpiewała gromkie „sto lat”. W akademii uczestniczyli też inni nauczyciele, przedstawiciel cechu Pani Aneta Krasińska oraz nasza kochana młodzież.

Uroczystość przygotowali Pan Marek Graniczny oraz Pan Jacek Marciniak.

Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego