11/04/2024

Fotorelacja z Drzwi Otwartych

10 kwietnia odbyły się Drzwi Otwarte połączone z Grą Miejską oraz Festiwalem Rzemiosła.

Mimo, iż pogoda nie była do końca sprzyjająca to nie zepsuła nam tego cudownego dnia. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniale spędzony czas. Nasi goście w tym dniu mogli skorzystać z wielu zaplanowanych atrakcji. Towarzyszyli nam Rzemieślnicy, którzy prezentowali swoją pracę. Nie zabrakło kamieniarza, stolarza, montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, mechanika pojazdów samochodowych, elektryka, kucharza, fotografa, czy nawet wikliniarza. Dzięki ich obecności, uczestnicy wydarzenia mogli na żywo przyjrzeć się temu jak wygląda ich praca, sami spróbować swoich sił w wybranych zawodach, czy zadać wszystkie nurtujące ich pytania.

Do Gry Miejskiej zgłosiło się 9 drużyn. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żychlinie, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Gustawa Morcinka w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 12 w Koninie, Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Rychwale, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie.

Miejsca na podium ukształtowały się w następujący sposób:

  1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Żychlinie,
  2. Szkoła Podstawowa nr 12 w Koninie,
  3. Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Rychwale.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w Grze Miejskiej.

Na Drzwiach Otwartych nie zabrakło również poczęstunku jakim był chleb ze smalcem, leczo przygotowywane przez Pana Kacpra Konarczaka z "Fabryki Obfitości" na świeżym powietrzu, przy wszystkich uczestnikach, czy popcorn robiony w specjalnie dostosowanej do tego maszynie. Towarzyszyła nam grająca w tle muzyka. Odbyły się zabawy sportowo-zręcznościowe. Można było wziąć również udział w konkursie im. Wojciecha Sypniewskiego "Wiedza o Rzemiośle".

Wyniki przedstawiły się następująco:

  1. Maja Muzykiewicz - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Żychlinie,
  2. Fabian Różewicz - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Żychlinie,
  3. Oliwia Bakun - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie.

W jednym z namiotów znajdowało się koło fortuny. Odwiedzili nas też Państwo z Hufca Pracy oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za przybycie. Mamy nadzieję, że miło spędzony czas podczas Drzwi Otwartych zagwarantuje nam owocną rekrutację. Przypominamy, że cały czas czekamy na Wasze podania.


Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego