27/02/2017

Sportowy sukces naszych uczniów

26 lutego 2017 r. już po raz piąty w Polsce został przeprowadzony bieg ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Jest to jedyna impreza sportowa o takim zasięgu i rozmachu. W tym dniu odbyły się biegi w 160 miastach w Polsce, w tym także w Koninie, oraz za granicą. Brało w nich udział około 40 tys. biegaczy.

Ideą imprezy jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, popularyzacja wiedzy na ten temat oraz promocja zdrowego stylu życia.

W Koninie bieg odbył się na terenie Bulwarów Nadwarciańskich oraz Placu Wolności. Brało w nim udział ponad 200 zawodników.
Nasi uczniowie zajęli I miejsce drużynowo w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji brali udział: Oliwier Augustyniak z klasy III C, Robert Woźniakowski z klasy III A, Jakub Kasprzyk z klasy III A oraz Adam Nowakowski z klasy III A.

Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu biegu należą się także Patrykowi Koźmińskiemu z klasy I B oraz Patrykowi Giszterowi z klasy III A, którzy są członkami Jednostki Strzeleckiej 4150 Konin.

Opiekunem naszej drużyny był Pan Jacek Marciniak.

Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego