Aktualności

30/03/2015

Nasi na Forum

W interaktywnym stoisku RSZ można było spróbować pysznego pieczywa ze smalcem i świeżych pączków wyprodukowanych przez uczniów w zakładach rzemieślniczych. Uczniowie klasy fryzjerskiej robili najmodniejsze fryzury a fotografka Martyna Sztejkowska z klasy IC robiła chętnym zdjęcia, które otrzymają na podany adres mailowy. Wszystkim zainteresowanym nauką w RSZ udzielono informacji na temat organizacji naszej Szkoły oraz trybu przyjęcia do niej. Na scenie Szkołę reprezentowała Dagmara Kwaśniewska z klasy IIC , która zaśpiewała dwa piękne utwory.

Więcej
16/03/2015

Budma 2015

Grupa zainteresowana była głównie nowoczesnymi materiałami, technologiami dotyczącymi ścian, stropów, elewacji, posadzek, dachów, izolacji, instalacji budowlanej a nawet projektowaniem architektonicznym domów energooszczędnych. Duże wrażenie wywarły na uczniach zaawansowane technologicznie maszyny stolarskie "Full automatic". Poznali i zobaczyli absolutne nowości rynkowe, np. okno do dachów płaskich przystosowane do chodzenia po nim. Wyjazd ten udostępnił uczniom możliwość poznania mnóstwa nowoczesnych technologii w budownictwie i określenia ich dostępności w zastosowaniu. Opiekunowie wyjazdu: Elżbieta Królikowska Justyna Skarzyńska.

Więcej
13/03/2015

Wizyta Inspekcji Pracy

Uczniowie z klas I –szych dowiedzieli się o prawach i obowiązkach ciążących na nich i na pracodawcach. Tematy , które najbardziej interesowały młodzież to czas pracy, urlop oraz wynagrodzenie. Kolejne spotkanie z uczniami klas II odbędzie się 20 marca.

Więcej
10/03/2015

Rzemieślnicza na podium!

Tematem były fryzury wieczorowe. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klas II. Miejsce I zajęła Natalia Jesionowska. III miejsce przypadło Dominice Woltmann. Gratulujemy!

Więcej
10/03/2015

Dom, biznes, szkoła, miejsce zamieszkania?

W dniu 6 marca 2015 roku uczennice klas drugich Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej w Koninie odwiedziły Dom Dziecka w Nowym Świecie w ramach projektu: „Czy Dom Dziecka to dom, biznes, szkoła, miejsce zamieszkania?”

Więcej
Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego